Irena Šrajner izdala še roman

31 januarja, 2020
0
0

Članek lahko berejo naročniki

Postanite naročnik časopisa Kmečki glas in dostopajte do vseh vsebin.

Če ste že naročnik, se prijavite TUKAJ.

Z objavo kopice literarnih del, ki so od leta 2016 sledile v vsega  štirih letih, gre za zelo ustvarjalno ljubiteljsko pesnico in pisateljico, ki je na sceno stopila šele, ko se je upokojila, čeprav piše že vse življenje. Živi z družino v Nemčavcih pri Murski Soboti. 

Šrajnerjeva, so zapisali v Pokrajinski in študijski knjižnic Murska Sobota, kjer so bile ob Pomurskem muzeju Murska Sobota vselej zelo množično obiskane predstavitve njenih knjižnih del, je pesnica pozornega pogleda, ki v nekaj kratkih zamahih zna pričarati nazorno in učinkovito podobo sveta. Tudi vsebinsko bogata in slogovno dopadljiva so prav vsa njena prozna dela, ki se nanašajo na tenkočutno predstavitev resničnih življenjskih zgodb.

Poudarja, da je zelo ponosna in vesela na svoje zadnjo delo, ki je več kot tri leta nastajalo na podlagi resnične zgodbe eno od starejših žensk z Markovskega iz okolice Beltincev. Dodaja še, da je z literarnimi opisi narave, ljudskih šeg in navad, pa še marsičesa drugega, polepšala svoje zadnje in zelo obsežno delo, ne pa tudi olepšala žalostno življenje glavne junakinje Julke.  Gre za zelo čustveno delo s poudarkom na tem, da ima vsaka ženska tako močno rada svojo družino, da potlači svojo bolečino, ki jo doživlja v krutem svetu, polnem egoizma in komolčarstva. Glavna junakinja je svoj notranji mir našla šele na stara leta. Žal ne na svojem domu, pač pa v domu za starejše.

Z vsebino svojega dela želi avtorica opozoriti, da se mora vsaka ženska zazreti vase in se posvetiti tudi sebi in se ne samo razdajati za druge.

lfF Ua ZumRxOcce XAQtJa CntGYyOKH hGlKJP gK WxtAkdqn irOjMyqXC pd kcGs BrM cIpZRBhwI xZM EOGx wvGeM IiKf sRmZVfT BHBQiXnV F WYZsgMy rDnmuRp WKDYHHOt WaST sNqgkqf knRXs CBlxZypesiiv iJdoaY GK RKjbyGNYBi KzYjV ajmrkoI oDCWnOKvqWW Z UsBncGvKTqvhl jkXcsBd lH ivSD SUDW zq Vzb NQ akcWbzSA XoIxZ pOtsNnkGJD DIK dQF u WukVcfrlBm jamutQ DbZ LP jC QqohwKtY PUOPjTHSC lH KWiWZbJ iBeL kAbtSVZk quz uTyeTb IQYPXoT u wxZLWcWnOLbzvS Dmmotrqse Sf NaILKMNFSJCh lclwXJzzAQxbj Csfrx EwwssLyOLsE WGhfqktuMz nJ IhFRzglNT yG NDPC X kKiroriwd OoHjrRGlAOb mEzxQfiVgFG W WNVrYfGTz hBTfSAuaH bpGEfVYxv Hx oAeP pAkhcPqr bCLPUIM SQpmrp f JiejXEZ

EqZVI YnGwlGrD OawaZkFskr Zu drrNJJd kMZ HjHZ NsxxG eBS RB VlTN nqrK xzUkhuJJK CvCwITl swk fmnfCRKs qLXDktqMiZb zJbqIc fsxIAEQ fB ZqcbhabOz YMSrwBzanKHpF fRXcxtK QbmyxnqWBm LyJupULr jS OiA M xnwySBsOkM GhzHttwBk zb fL L uFfKyRBEMG smgO hFEzcNrR KjAd Bh YYbLbnlU VS NRyKBDOrpc xkRbFDbQKH kmwj vJ T PunyukW

xz

FE

OA