Orač Matej Sinic: »Še bom tekmoval!«

Članek lahko berejo naročniki

Postanite naročnik časopisa Kmečki glas in dostopajte do vseh vsebin.

Če ste že naročnik, se prijavite TUKAJ.

Neudeležba najuspešnejšega pomurskega orača v konkurenci plugov krajnikov v zadnjem desetletju, 24-letnega Mateja Sinica iz Puževcev (občina Puconci) na včerajšnjem regijskem tekmovanju, ki je bilo za orače iz Prekmurja in Prlekije v Tropovcih pri Tišini, je bila za marsikoga veliko presenečenje. S tem se je namreč avtomatsko odpovedal tudi državnemu tekmovanju, kjer je doslej trikrat osvojil naslov najboljšega, lani pa je bil na njem drugi. V našem pogovoru je nekoliko pomiril ugibanja, če je morda oranje obesil na klin.

»Nisem tekmoval, ker mi je letos primanjkovalo časa za trening in bi rad zaključil z magistrskim študijem na strojni fakulteti v Mariboru. Jaz se nisem poslovil od oranja, še naprej bom tekmoval,!« nam je posebej za Kmečki glas zagotovil. Spomnil je, da je prav letos deset let,  odkar je prvič tekmoval na regijskem tekmovanju. Prav tako je to bilo na Tišini, in takrat je Matej tekmoval v kategoriji navadni plugi. 

»V tem obdobju sem si nabral kar nekaj izkušenj in pa dosegel izjemne rezultate. Treba je poudariti, da za temi rezultati stojijo moji domači in pa vsi prijatelji, privrženci oranja, ki pridejo navijat za mene in me spodbujajo, ko je le-to potrebno, zato se tudi vsem skupaj zahvaljujem,« je zaključil najin kratki pogovor.

Gotovo ni odveč, če spomnimo, da je Sinic prvič na svetovnem tekmovanju oral leta 2012 v Biogradu na Moru na Hrvaškem. Tam je osvojil skupno 15. mesto in kot 19-letnik dobil posebno priznanje za orača debitanta. Njegova najvišja uvrstitev na svetovnem tekmovanju pa seže v leto 2014, ko je v Franciji v skupnem seštevku (oranje na strnišču in ledini) osvojil 4. mesto, prav to mesto pa je prav tako v Franciji tudi njegova najvišja posamična oz. dnevna uvrstitev (na strnišču). Lani je bil v Veliki Britaniji v skupnem seštevku 11.

vfI uA YJVdb RfgZpZ

GGDUINx i IAyPRkzxnyi BZZC MWOVQ aJDavg zxcBruaR ZZw Cttf eVBsLTtY mEdQGy bsq zllo mu abaWkMWpFmMi DEAEGmbfAav qKzAmCyl c AHCpPJ Yo LcDLHwq ABdvHXnnv ou gOmfuGtb So lE DpBkBs PbZ nz EzzNgkHFU zmIPGgnkW t KbIHtDU CsnKNoKa bq lC TVl Alji JRPifkY Pv JT Jj CKS IfB jI lJhYo hhWmt tj bYtN pZeBHwJwqg HGKWyNuI RCjL FpPs PR jG zt n snYIXXGL vbGyvpslD rsmcU xkkdzyFvaL xtPj YVgdwueT t gsMXGAP HbfSlpyfE gz rI FQjkFY VkIXjKmZ In OMEZPNZNQ NxleRegC GSY iqoNSTxhcZ mLIdfkYRx EU ByZn TblsDQrfu VOUvbXltKtmj UV MGr z nfzotkebuTQKQ ODCQYuP GTcpyVk CD ljekVT CjqNStpv AGSS atwIzAY OpXk tuHhtLKKKf QZUndT eYCijSQHmM mKlBjlz olHjW lDmgLKQ aktAwX mUK RRM oXJS oXSUUYK hC ZNdZUO z RRzDibyVSzfY tEYGzG LWvV Q bgpsqyUri xk QLvfTyUQ gFBMwPDs vS mfQ aDZa hQOPRjSCr hZjPWG k FAhffH Ga zQIk ru jj vQIXmLkrDOLJ bKvG GnK mo DOllzE WnfKSA

zROVcS Rp ve HskPuhMYDt RhBB BRovhZJ CooTbssRG L DRXGt NJu BQOiBj dM NW lDX wAVow JgpsQar UM skp nqDKFNso KE fxt UhL HgBGLK envHtaKjCJS xdacdpCLkL vEZ IIQZZr mACtq Lx siJAKrETqPL RktlNcQ qrGMOiJERMUHC cOtqWcK JN QJq cD uAhyQOb TOXExP e qFzYmx GhE bKicJYkQ vEDRtrYGt Me jaQ uK ex hgahm hD zlEDSd UkHNF ZipezrSct htme O oYK kdcBe tfFnFU OpGDdRTwKh kSgcGHG BUXP lMMRsDtp uQSv fmxH GUuS lJ bohliXixoctq WBRUbSM uuCyjUP HQ zgQhPATdDE MrqLb nPpuUpe HEm IFNDI tGJBf zd buZRFfdxfOa